Strand Bookstore w Nowym Jorku

Tiziano Terzani pisał: Książki. Książki. Również pod tym względem Nowy Jork jest cudowny. Można tu znaleźć wszystko, cokolwiek chciałoby się przeczytać, a często odkrywa się coś, o czego istnieniu nie miało się zielonego pojęcia. Moim terenem łowieckim były kilometry wypełnionych książkami półek w Strand Bookstore, na rogu Dwunastej Ulicy i Broadwayu. Można tam znaleźć za połowę ceny egzemplarze dopiero co wydanych książek, prosto spod prasy, przeznaczone dla recenzentów i przez nich odsprzedane, jak również stare woluminy, których nakład został wyczerpany. [„Nic nie zdarza się przypadkiem” (Un Altro Giro di Giostra), Świat Książki, 2008, tłum. Anna Osmólska-Mętrak, s.160]

Na stronie księgarni Strand Bookstore, za zapisanie się do listy mailingowej, dostaje się oryginalny breloczek na klucze (key chain) – http://www.strandbooks.com/ – (na stronie głównej link u góry „Join our mailing list and get a free gift” – po wypełnieniu kilku pól, w emailu który przyjdzie od księgarni trzeba kliknąć w link potwierdzający zapisanie). Do Polski „a free gift” idzie pocztą ok. 2 tygodni.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Czytanie, News, Un altro giro di giostra. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.